פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החידון היומי ממשיך: ענו על השאלות על חג המים ואולי תזכו בפרס

   לכמה תושבים מעניק שירות תאגיד המים מי אביבים ומהו אחוז שטחי החקלאות בדרום שהשקייתם מבוססת על מי השפד"ן? פרויקט החידונים לכבוד חג המים ממשיך עם שאלות מימי התנ"ך ועד לימינו. ענו ואולי תזכו בפרס שווה מתנת איגודן

   חג שבועות הוא גם חג המים, שמקורו במנהג של הקהילה היהודית בצפון אפריקה במסגרתו שפכו מים על מתפללים ועל העוברים והשבים. בימינו המנהג פשט לכלל ישראל והוא נערך בעיקר על ידי ילדים.

   בשנת 2012 בחר האו"ם בשפד"ן - מערכת טיהור השפכים של גוש דן - יחד עם שלושים פרויקטים אחרים מהעולם, כדוגמה ליכולתן של רשויות מקומיות להתמודד עם בעיות סביבתיות. השפד"ן הוא מפעל מחזור המים הגדול ביותר בעולם ומדי שנה מיוצרים בו למעלה מ-140 מיליון קוב מים לשימוש חוזר בחקלאות, המהווים כ-10% מתצרוכת השנתית של ישראל. תתפלאו לדעת שזול יותר לייצר את אותם מים מהביוב מאשר להתפיל מים מהים. עלות יצור אלף ליטר מים מטוהרים מהביוב הוא שקל אחד בלבד, ואילו עלות ייצור אלף ליטר של מים מותפלים מהים הוא 2.5 שקלים.

   אז עד כמה אתם מכירים את משק המים של ישראל? השתתפו בחידון חג השבועות ובואו להיות חברים של איגודן בפייסבוק כדי לזכות בפרסים שווים מדי יום. שלושת המשתתפים הראשונים שענו נכון על כל השאלות בחידון היומי ושמילאו את החידון היומי בזמן הקצר ביותר יהיו הזוכים היומיים במארז חגיגי של פירות וירקות. בתום התחרות היומיות, מבין כל הזוכים היומיים, יחולק טאבלט מתנת איגודן לשלושת הזוכים אשר שענו נכון בזמן הקצר על החידון.

   לתקנון הפעילות של איגודן